Czy w pierwszym miesiącu stosowania krążka może nie być krwawienia?

Witam. Nurtuje mnie pytanie - czy przy pierwszym miesiącu stosowania krążka może wystąpić brak krwawienia, mimo braku stosunku? Krążek założyłam 15 sierpnia, 5 września wyjęłam, minęło pieć dni i miesiączki brak, a w ulotce pisze, że krwawienie powinno wystąpić w ciągu dwóch dni od wyjęcia krążka. Czy coś może być nie tak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej moga pojawić się pewne diałania niepożądane. Jednymi z najczęstszych są nieprawidłowe krwawienia międzymiesiączkowe, skąpe miesiączki lub brak miesiączki. Jeżeli podczas 7-dniowej przerwy między krążkami krwawienie się nie pojawi, przed założeniem kolejnego krążka należy wykonać test ciążowy. Jeżeli wynik będzie negatywny, należy założyć krążek w planowanym terminie.