Dlaczego nie mam krwawienia pu usunięciu krążka?

Brak krwawienia po wyjęciu krążka Ginoring Od ponad roku stosuje krążek tak jak w ulotce aplikuje go na 3 tygodnie po czym robię 7 dniowa przerwę, ostatnio postanowiłam nie robić przerwy i aplikowałam krążek od razu po wyjęciu poprzedniego, po 3 tygodniach go wyjęłam krwawienie wystąpiło, po 7dniach aplikowałam kolejny krążek i tym razem zrobiłam przerwę po 21dniach, minęły już 4 dni od wyjęcia krazaka a ja nadal nie mam krwawienia, czy jest to niepokojące ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

brak krwawienia po wyjęciu krążka może się czasami zdarzać, zjawisko to obserwujemy jednak najczęściej w pierwszych miesiącach stosowania tego typu antykoncepcji. W przypadku, gdy krążek był stosowany przez Panią prawidłowo (brak przerwy w stosowaniu jest dopuszczany przez producenta leku), nie istnieje ryzyko ciąży, jeśli jest to jednorazowa sytuacja, nie ma powodów do obaw, gdyby jednak krwawienie nie pojawiło się również w kolejnej przerwie, należy skonsultować to z lekarzem ginekologiem i wykluczyć występowanie ciąży.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.