Czy krążek antykoncepcyjny jest jeszcze skuteczny?

Dzień dobry, ponad tydzień temu miałam operacje bariatryczną. W sobotę dostałam nieplanowanego okresu po 4 dniach od operacji. Jestem na krążkach antykoncepcyjnych krążek muszę wyjąć dziś 22.06 a okres powinnam dostać planowo 26.06. Czy dziś po wyjęciu krążka mogę go normalnie założyć za tydzień? I czy antykoncepcja bedzie skuteczna?
KOBIETA, 21 LAT 2 tygodnie temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

pojawienie się krwawienia po operacji, pomimo stosowania krążków antykoncepcyjnych może oznaczać, że ich działanie zostało osłabione np. poprzez zażywanie niektórych leków, które wchodziły w interakcje.

Oczywiście powinna Pani zachować swój schemat aplikacji ringów i założyć kolejny za tydzień lub od razu – bez wykonywania przerwy, jednak warto, aby wzięła Pani pod uwagę, że mogą one być teraz mniej skuteczne i dlatego przez pierwszy tydzień zaleca się używanie prezerwatyw, które zapobiegną zapłodnieniu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wybierz-metode-dla-ciebie https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty