Czy można tydzień wcześniej wyjąć krążek n***?

Od dwóch lat z przerwą stosuję N*** i pierwszy raz zdarzyło mi się, nie wiem jakim cudem, że pomyliłam daty i wyjęłam krążek po dwóch tygodniach, myśląc, że minęły już trzy. Następnego dnia odbyłam stosunek i dopiero później zdałam sobie sprawę z popełnionej wcześniej pomyłki. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Czy powinnam mimo wcześniejszego terminu dostać teraz okres? I czy unikać z powodu pomyłki w najbliższym czasie stosunku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku przedwczesnego wyjęcia krążka należy postępować wg schematu, tzn zrobić 7dniową przerwę i w ósmym dniu jej trwania ponownie założyć krążek. Stosując się do tych zasad wszystkie zbliżenia w trakcie przerwy będą zabezpieczone. Jeżeli nie zdecyduje się Pani na założenie krążka po tych kilku dniach, należy zdawać sobie sprawę, że możliwe jest zapłodnienie.

Pozdrawiam.