Czy pierścień antykoncepcyjny zadziałał?

Stosuję Nuvaring. Zawsze zakładałam i wyjmowałam go w piątek o godzinie 22, jednak trzy tygodnie temu zapomniałam i włożyłam go dopiero w sobotę około godziny 11 rano. Zgodnie z ulotką przez następny tydzień stosowałam dodatkową metodę antykoncepcji, więc wydaje mi się, że wtedy powinno wszystko być w porządku, ale przez to zamieszanie, wszystko mi się pomyliło i teraz wyjęłam nuvaring jeden dzień za wcześnie - powinnam była wyjąć w sobotę rano, a wyjęłam w piątek rano. W piątek był stosunek, bo dopiero dzisiaj przypomniałam sobie, że za wcześnie wyjęłam. Co mam zrobić, czy przez te 7 dni teraz jestem zabezpieczona?

Witam serdecznie!
W opisanej sytuacji wszystko zależy od Pani dalszego postępowania. Jeżeli zależy Pani na zachowaniu pełnego zabezpieczenia konieczne jest założenie nowego krążka nie później niż 8 dnia przerwy. Wydłużenie przerwy powyżej 7 dni może znieść działanie antykoncepcyjne. W obecnej sytuacji, jeżeli dopilnuje Pani terminu założenia nowego krążka, nie będzie wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.
Pozdrawiam