Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powinnam zrobić jeśli wyjęłam Nuvaring dzień za wcześnie?

Witam, miesiąc temu lekarz ginekolog przepisał mi Nuvaring. I muszę przyznać, że po wcześniejszych kuracjach hormonalnych ta jest dla mnie najlepsza. Z własnego niedopatrzenia wyjęłam jednak pierścień dzień za wcześnie tj. zaaplikowałam go w czwartek i po trzech tygodniach winnam go w czwartek o tej samej godzinie wyjąć. Jednakże wyjęłam go w środę. Nie wiem jak powinnam teraz rozpocząć kolejny cykl - czy od czwartku tak jak powinnam i stosować dodatkowe zabezpieczenia czy od środy.. Prosiłabym bardzo o pomoc ponieważ w tej chwili nie mam możliwości umówienia się na wizytę u swojego lekarza. Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Proszę zaaplikować nowy krążek w środę. Nowy krążek musi być zaaplikowany nie później niż 7 dni po usunięciu poprzedniego. Zalecam stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (np.prezerwatywa) przez 7 dni przerwy (jeśli uprawia Pani seks podczas miesiączki) oraz przez 7 pierwszych dni stosowania nowego krążka (czyli lącznie przez 14 dni poczynając od środy).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy