Nieoczekiwane krwawienie w czasie stosowania krążka

Tydzień przed wyjęciem krążka antykoncepcyjnego wystąpiło krwawienia na tyle duże, że musiałam stosowa podpaski, proszę o informację czy jest to normalny stan czy coś jest nie tak i powinnam wyjąć wcześniej ten krążek i już go nie stosować, nadmienię, że przechodziłam z tabletek antykoncepcyjnych na krążek i jest to pierwszy miesiąc stosowania krążka N***. Agata

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno mi powiedzieć co było przyczyną krwawienia, jednak jego duże nasilenie może wskazywać na podłoże hormonalne. Może być to reakcja na słabsze stężenie hormonów niż do tej pory.

Krwawienie takie może być również oznaką ciąży (bo żadna metoda nie daje 100% pewności) albo pewnych schorzeń ginekologicznych, jak nadżerka, polip czy rak szyjki macicy, mięśniaki macicy czy endometrioza. Jeżeli sytuacja się powtórzy w kolejnych cyklach proszę się udać do swojego ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!