Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie w czasie stosowania tabletki antykoncepcyjnej - dlaczego?

Witam, mam 36 lat i od ponad pięciu lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne z powodu obfitych krwawień (mięśniak śródścienny, wielkości ponad 5cm). Po ostatniej miesiączce wystąpiły u mnie obfite brązowe plamienia i trwają do dzisiaj,a jestem już w połowie opakowania tabletek. Poza tym brak innych dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie!

36 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Plamienia te mogą się wiązać z długim okresem przyjmowania tabletek (tzw. krwawienia z przełamania), jak i z faktem występowania mięśniaka. Mięśniaki są zwykle bogato "uzbrojone" w receptory estrogenowe, przez co rosną podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Skutkiem tego może być przedłużające się krwawienie, choć zwykle o mniejszej intensywności niż przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Przyczyną takiego plamienia może być też inne schorzenie ginekologiczne jak nadżerka, infekcja czy zmiany nowotworowe szyjki macicy.

Myślę, że powinna się Pani udać na kontrolne badanie ginekologiczne, tak by ustalić przyczynę plamienia oraz wykonać badanie cytologiczne.  

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy