Tabletki a plamienie

Witam. Od października 2009 roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Do tej pory było wszystko dobrze. Miesiączkę dostawałam zazwyczaj w pierwszym lub drugim dniu siedmiodniowej przerwy. Z moim chłopakiem współżyję normalnie. Nie mam żadnych niepokojących objawów podczas czy też po stosunku. W niedzielę 11 kwietnia dostałam plamienia. Brunatne, wręcz czarne. Bardzo skąpe. Tabletki przyjmuje wieczorem i do końca blistra zostało mi jeszcze pięć. Dzisiaj jest piątek, plamienia nie ustąpiły. Wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę. Czekam na okres. Czy powinnam się niepokoić tym dość dziwnym plamieniem?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami, regularnie, nie pominęła Pani żadnej, nie wystąpiły wymioty ani ciężkie biegunki i nie zażywała Pani leków mogących obniżyć działanie antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze itp.), to najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw. Jeśli jednak nadal jest Pani zaniepokojona albo krwawienia są obfite, to proszę udać się do lekarza. Przyczyna plamienia może być także nie związana z antykoncepcją - np. nadżerka.

Pozdrawiam!