Dlaczego tak długo mam miesiączkę? Czy to przez tabletki?

Od dwóch lat zażywam te same tabletki antykoncepcyjne. Zawsze miałam okres 5 lub 6 dni, a teraz mój okres trwa już 9 dzień. Przez pierwsze 5 dni było to normalne krwawienie, a kolejne dni to brązowa wydzielina i normalne krwawienie średnio raz na pół dnia. Dlaczego tak się dzieje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy długotrwałym stosowaniu tabletek może dochodzić u niektórych kobiet do tzw. krwawień z przełamania, kiedy to występuje krwawienie, pomimo właściwego poziomu hormonów i regularnego przyjmowania tabletek.

Przyczyna krwawienia może być również niezwiązana z tabletkami antykoncepcyjnymi czy hormonami w ogóle. Może nią być na przykład mięśniak w macicy, który będzie powodował dłuższe i bardziej obfite krwawienie, lub infekcja dróg rodnych. Jeśli problem będzie się powtarzał lub krwawienie nie ustąpi, a zwiększy intensywność, proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!