Dlaczego mam tak długo miesiączkę?

Od ponad roku mam miesiączki, które trwają ponad miesiąc. Później jest kilka miesięcy przerwy. Mam 47 lat. Czy to jest normalny objaw menopauzy? Lekarz powiedział, że to jest normalne. Ja jednak mam wątpliwości. Czy powinnam jeszcze raz iść na wizytę do ginekologa?

47 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry

Przyczyn krwawienia z dróg rodnych może być bardzo wiele od mięśniaków, infekcji po raka endometrium. Takie krwawienia nie powinny pozostać niewyjaśnione chociaż rzeczywiście mogą należeć do obrazu menopauzy u Pani. Trzeba wykonać USG narządu rodnego oraz ewentualną histeroskopię.