Plamienia i nieregularne miesiączki a menopauza

WITAM MAM 49 LAT WIEM ZE JESTEM W WIEKU KIEDY NASTEPUJE POCZATEK MENOPAUZY , ALE NIE WEM CO SIE DIEJE U MNIE NAJPIERW MIALAM MESIAC PRZERWY W MIESACZKOWANIU PO MIESIACU ZACZELAM PLAMIC ,A TERAZ OKOLO 8 DNI MAM NORMALNE KRWAWIENIE JAK PRZY MIESIACZCE LECZ TRWA TO JUZ DLUGO JEST TO W SUMIE JAKIES 3 TYGODNIE MAM TEZ MOCNE PRZEZYCIA RODZINNE I NIE KONCZACY SIE STRES ,WIEC NIE WIEM CZY TO Z POWODU STRESU MAM ZAURZENIA CZY TO JUZ MENOPAUZA PROSZE O POMOC JESLI TO MOZLIWE .DZEKUJE MARZENAMARZE

Witam,
najprawdopodobniej weszła Pani w okres menopauzy i tym są spowodowane zaburzenia w długości trwania cykli.
Należałoby skontaktować się z ginekologiem i wykonać badanie USG narządu rodnego, aby wykluczyć przyczyny organiczne zaburzeń krwawienia (polipy, mięśniaki, rozrost endometrium)
pozdrawiam