Krwotok miesiączkowy i nieregularne miesiączki a menopauza

Witam, mam 43 lata. Przez ostatnie dwa lata moje miesiączki były co 3 miesiące teraz pojawiła się po 6 miesiącach. Mam pytanie czy jeżeli przez 7 dni krwawienie jest słabe potem przez 3 godziny schodzą skrzepy a potem znów się uspokaja i trwa 2 tygodnie to jest krwotok miesiączkowy?Bardzo proszę o poradę bo nie wiem co mam robić. po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych sie normuje a lekarze zalecają łyżeczkowanie a ja myślę że to menopauza.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Nieregularność krwawień powinna zostać zdiagnozowana. Proszę zgłosić się do ginekologa, zabieg wyłyżeczkowania również będzie bardzo pomocny w diagnostyce zaburzeń miesiączkowania i pomoże wykluczyć bardziej poważne niż menopauza przyczyny dolegliwości.