Co może mi być? Skąd takie nieregularne miesiączki?

Mam 19 lat i nigdy nie miałam regularnych miesiączek. Cierpię na niedoczynność tarczycy, ale mimo że brałam hormon to miesiączki wciąż nie były normalne. Trwały zbyt długo lub zbyt krótko. Dwa lata temu zaczęło się dziać ze mną coś dziwnego. Miesiączki znikały na 2-3 miesiące po czym znów pojawiały się, ale wtedy krwawiłam non stop przez miesiąc albo dwa.

Wybrałam się do ginekologa. Przepisał mi leki antykoncepcyjne, które miały uregulować okres, lecz sprawiły one zupełne zatrzymanie się miesiączki
. Po odstawieniu tabletek okres powrócił, ale trwał nieustannie przez ponad 1,5 miesiąca. Był bardzo obfity potem znów znikał i pojawiał się w dziwnie odległych odstępach czasu i trwał zbyt długo.

Ostatnią miesiączkę dostałam 15 czerwca i trwa ona do dziś. Jest bardzo obfita, wraz z krwią menstruacyjną wydostają się ze mnie duże, ciemne skrzepy. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Krwawienie z dróg rodnych trwające od przeszło dwóch miesięcy wymaga pilnej wizyty u ginekologa oraz wykonania badania morfologii krwi.

Takie przedłużające się krwawienia z dróg rodnych oraz nieregularne miesiączki mogą być wynikiem niewłaściwego wyrównania niedoczynności tarczycy, stąd niezbędna jest także opinia endokrynologa.