Krwawienia podczas stosowania NuvaRing i brak okresu po wyjęciu krązka

Witam ! Podczas stosowania nuva ring zaczęłam krwawić przez dwa dni, nie wyjęłam krążka zrobiłam to o czasie. Natomiast po wyjęciu krążka miesiączka się nie pojawiła. Ponieważ chciałam zrobić przerwę nie założyłam kolejnego. Krązek używam ponad dwa lata i zdarzały się małe plamienia. Mam pytanie co było przyczyną krwawienia i czy możliwa jest ciąż ? Dodam tylko ze przeszłam ogromny stres przed krwawieniem. Dziekuję za odpowidź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
dodatkowe krwawienie mogło być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.