Czy kontynuować stosowanie Nuvaring?

Dzień dobry. Założyłam krążek nuvaring dwa dni później, niż zalecał producent. Po 5 dniach miałam stosunek, podczas którego zsunęła się prezerwatywa, ale nie było wytrysku we mnie. Na wszelki wypadek wzięłam tabletkę ellaone, kilka godzin po stosunku. Dwa dni później dostałam brązowe plamienie, a później okres. (16 dzień cyklu). Czy mogło być to związane z poronieniem (wydaje się mało prawdopodobne, przy nuvaring i braku wytrysku, ale wole się upewnić), czy zaburzenia hormonalne. Czy mogę nadal stosować nuva ring?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brązowe plamienia oraz krwawienie w środku cyklu najprawdopodobniej wynika z przyjęcia tabletki awaryjnej ellaOne. Tabletka ta zawiera dużą dawkę hormonów, dlatego bardzo częstym skutkiem ubocznym są nieregularne plamienia. Takie objawy mogą utrzymywać się przez cały cykl miesiączkowy.

Może Pani nadal stosować krążek antykoncepcyjny Nuvaring, choć proszę pamiętać, że zastosowanie tabletki ellaOne mogło obniżyć działanie krążka, dlatego najlepiej wspomagać się dodatkowym zabezpieczeniem w tym cyklu.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania znaleźć można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-wlozeniu-krazka-antykoncepcyjnego-i-zastosowanie-ellaone,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-ellaone-a-nuva-ring.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.