Brązowe plamienia po zastosowaniu NuvaRing

Witam, 2mies.temu, gdy używałam nuvaring tydzień przed planowanym wyciągnięciem krążka zaczął mi się okres. Od razu wyciągnęłam ring. Zrobiłam sobie mies. przerwę w stosowaniu i jakiś czas temu założyłam nowy, początkiem cyklu. Przez 2tyg. było wszystko ok, jednak od 2dni mam plamienia-nie jest to normalna krew, tylko brązowa wydzielina. Podczas mies. niestosowanie ringu współżyłam, ale przed założeniem go na nowo zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Czy obecnie mogę by w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ współżyła Pani w czasie kiedy nie stosowała Pani krążka, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Ponieważ test ciążowy był negatywny, ryzyko to jest oczywiście niewielkie. W celu pewnego wykluczenia ciąży sugeruję powtórzenie testu ciążowego.