Kiedy pojawi się miesiączka po odstawieniu NuvaRingu?

Mam 24 lata i przez dwa miesiące stosowałam Nuva Ring. Chciałabym się dowiedzieć kiedy dostanę miesiączkę.Ostatnią miesiączkę miałam 19.08- 24.08. Kolejny "trzeci krązek" powinnam założyć 21.08. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam jeszcze miesiączki. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Producent krążka NuvaRing na swojej stronie podaje, że według badań w przypadku usunięcia krążka owulacja występuje w ciągu 13-28 dni (od usunięcia). Od owulacji do pierwszego dnia kolejnej miesiączki jest zawsze 14 dni (2 tygodnie). Załóżmy, że u Pani owulacja wystąpiła akurat najpóźniej jak się dało, czyli 28 dnia (czyli 4 tygodnie) po wyjęciu krążka. W takim razie od wyjęcia krążka do wystąpienia miesiączki może upłynąć nawet 6 tygodni (4+2=6).
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - krążek wyjęła Pani 19.08, tak? W każdym razie do daty wyjęcia krążka musi Pani dodać 6 tygodni i to będzie dzień, w którym powinna najpóźniej wystąpić miesiączka. 19.08 + 6 tygodni to 30.09.