Kiedy pojawia się pierwsza miesiączka po odstawieniu Nuvaring?

Czy można zajść w ciążę stosując pierwszy raz Nuvaring. Zakładany był w 2 dniu miesiączki. Stosunek bez wytrysku był następnego dnia. (czyli z krążkiem i w 3 dniu miesiączki)? Po 3 tygodniach jego stosowania musiałam go wyjąć, bo bardzo źle się czułam. Miałam duszności i wysoki poziom didimerów - 0,659. Wyjęłam go 6 sierpnia, miałam 3 dni krwawienia do 9 sierpnia, a teraz jest 9 wrzesień 2009 i nie mam jeszcze następnej miesiączki? Kiedy powinna pojawić się pierwsza miesiączka po odstawieniu Nuvaring?   Bardzo proszę o pomoc. Jestem załamana tym faktem.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Po pierwsze chciałabym napisać, że to bardzo dobrze, że wyjęła Pani krążek, gdyż objawy, które Pani opisuje oraz wynik D -dimerów może wskazywać na to, że rozwinęła się u Pani żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, która może byc groźna dla życia. Podobne problemy mogą u Pani powstać przy stosowaniu w przyszłości tabletek antykoncepcyjnych i plastrów antykoncepcyjnych. Gdyby zamierzała Pani wybrać te formy antykoncepcji, proszę to dokładnie przedyskutować z lekarzem i powiadomić go o wystąpieniu skutków ubocznych podczas stosowania krążka antykoncepcyjnego.

Producent krążka NuvaRing na swojej stronie podaje, że według badań w przypadku usunięcia krążka owulacja występuje w ciągu 13 - 28 dni (od usunięcia). Od owulacji do pierwszego dnia kolejnej miesiączki jest zawsze 14 dni (2 tygodnie). Załóżmy, że u Pani owulacja wystąpiła akurat 28 dni (czyli 4 tygodnie) po wyjęciu krążka. W takim razie od wyjęcia krążka do wystąpienia miesiączki może upłynąć nawet 6 tygodni (4+2=6). Miesiączka może wystąpić u Pani nawet 17.09. 

Jeśli jednak bardzo się Pani niepokoi - może Pani wykonać test ciążowy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty