Czy krążek antykoncepcyjny można użyć w pierwsze 24 godziny okresu?

Czy krążek antykoncepcyjny można włożyć w pierwsze 24h okresu?

Dzień dobry

-W poprzednim cyklu nie stosowano hormonalnego środka antykoncepcyjnego: Założyć NuvaRing pierwszego dnia naturalnego cyklu (tj. pierwszego dnia miesiączki).
NuvaRing działa od momentu założenia. Nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych
metod antykoncepcji.

-Można również rozpocząć stosowanie leku NuvaRing między 2. a 5. dniem miesiączki, ale w takim przypadku, w ciągu pierwszych 7 dni stosowania leku NuvaRing należy jednocześnie stosować dodatkową metodę antykoncepcji (taką jak prezerwatywa dla mężczyzn). Zalecenie to dotyczy tylko stosowania leku NuvaRing po raz pierwszy.
/z rejestracji produktu NuvaRing/
https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Pobieranie.ashx?type=18032-u
Pozdrawiam