Czy można założyć krążek antykoncepcyjny w dowolny dzień?

Czy można założyć krążek antykoncepcyjny w dowolny dzień? Czy koniecznością jest 1 dzień miesiączki?

NuvaRing działa od momentu założenia. Nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych
metod antykoncepcji.
Można również rozpocząć stosowanie leku NuvaRing między 2. a 5. dniem miesiączki, ale
w takim przypadku, w ciągu pierwszych 7 dni stosowania leku NuvaRing należy jednocześnie
stosować dodatkową metodę antykoncepcji .
/ulotka NuvaRing/