Czy mogę założyć krążek teraz tydzień po okresie?

Witam serdecznie. Stosowałam krążki przez kilka miesięcy, teraz miałam od zimy przerwę. Lekarz znów mi je przepisał ale zapomniałam włożyć pierwszego dnia okresu. Czy mogę założyć krążek teraz tydzień po okresie? Nie chciałabym brąz krążka że sobą na wakacje no nie będę miała go gdzie przechować. Dziękuję za pomoc

Dzień dobry
NuvaRing należy założyć pierwszego dnia naturalnego cyklu (tj. pierwszego dnia miesiączki). NuvaRing działa od momentu założenia. Nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych
metod antykoncepcji. Można również rozpocząć stosowanie leku NuvaRing między 2. a 5. dniem miesiączki, ale
w takim przypadku, w ciągu pierwszych 7 dni stosowania leku NuvaRing należy jednocześnie stosować dodatkową metodę antykoncepcji (taką jak prezerwatywa dla mężczyzn).
/ulotka NuvaRing

Proszę rozpocząć stosowanie zgodnie z zaleceniem producenta
Pozdrawiam:)