Czy można założyć krążek w tym czasie?

Miałam przerwę w stosowaniu nuvaring-u około pół roku....teraz do tego wracam i Czy można założyć krążek po 19 dniach od poprzedniej miesiączki i 10 dniach przed następną? Co się wówczas stanie i jak jest on skuteczny w takim przypadku? Za odpowiedź z góry dziekujem

Dzień dobry
1. "Należy założyć NuvaRing pierwszego dnia naturalnego cyklu (tj. pierwszego dnia miesiączki). NuvaRing działa od momentu założenia. Nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych
metod antykoncepcji".

2. "Można również rozpocząć stosowanie leku NuvaRing między 2. a
5. dniem miesiączki, ale w takim przypadku, w ciągu pierwszych 7 dni stosowania leku NuvaRing należy jednocześnie stosować dodatkową metodę antykoncepcji (taką jak prezerwatywa dla mężczyzn)."
/informacja z ulotki leku Nuvaring/.

Proszę rozpocząć stosowanie leku zgodnie z ulotką.
Pozdrawiam:)