Jak powinnam zmienić metodę antykoncepcji?

Jestem w trakcie zmiany metody antykoncepcji. Zmieniam plastry na krążki i dziś mam pierwszy dzień miesiączki- czy mam zaaplikować krążek dziś czy w starym dniu założenia plastra?

"W poprzednim miesiącu pacjentka stosowała system transdermalny (plaster)

Należy rozpocząć stosowanie leku NuvaRing najpóźniej w dniu następującym po przerwie

w stosowaniu systemu transdermalnego. Nie należy przedłużać przerwy w stosowaniu

systemu transdermalnego poza zalecany okres. Jeśli do tej pory pacjentka stosowała system

transdermalny regularnie i jest pewna, że nie jest w ciąży, może zakończyć stosowanie

systemu transdermalnego w dowolnym dniu i od razu rozpocząć stosowanie leku NuvaRing."