Krążek antykoncepcyjny - kiedy go założyć i kiedy jest w pełni skuteczny?

Mam 33 lata i po raz pierwszy stosuję antykoncepcję hormonalną. Krążek założyłam w pierwszym dniu miesiączki, zgodnie z zaleceniem lekarza. Mam jednak wątpliwości, bo miesiączka jest w porównaniu do poprzednich zdecydowanie mniej obfita. Czy to jest normalne? Po ilu dniach mogę kochać się z mężem bez obaw? Czy krążek nie wypada podczas stosunku?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krążek założyła Pani prawidłowo (pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego). Tak założony jest skuteczny od razu, więc bez obaw może Pani współżyć z mężem bez dodatkowego zabezpieczenia.

Przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej miesiączki mogą być krótsze i mniej obfite, a czasami mogą w ogóle nie występować, dlatego nie powinna się Pani przejmować mniej obfitym krwawieniem.

Teoretycznie podczas stosunku krążek nie powinien wypaść z pochwy. Gdyby się tak jednak zdarzyło, to jak najszybciej po zauważeniu takiej sytuacji należy umieścic go z powrotem w pochwie.