Krążek antykoncepcyjny: odstawienie i ciąża

Witam serdecznie. 08 pozbyłam się antykoncepcyjnego krążka dopochwowego. Zapadła ważna życiowa decyzja - projekt dzieciątko. Miesiączka pojawiła się wzorcowo 11. 01. Tak jak zawsze, dość skąpa, trwająca 3, 4 dni. Od kiedy używałam krążka moje cykle były książkowe - 28 dniowe. Chciałabym wiedzieć w takim razie, kiedy miałam owulację? Kiedy mogło nastąpić poczęcie? Zrobiłam test ciążowy - pozytywny. Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu tych szczegółów.  Z poważaniem. B.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie z 11.01 nie miało charakteru miesiączki, a było krwawieniem z odstawienia, w pełni sztucznie kontrolowanym przez wyjęcie pierścienia, a nie przez Pani naturalne hormony. Trudno powiedzieć, kiedy wystąpiła owulacja po odstawieniu antykoncepcji, a przez to kiedy doszło do zapłodnienia. Mógł to być praktycznie każdy pomiędzy dwoma granicami, z których pierwsza to 15 stycznia, a druga to dziesięć dni wstecz licząc od daty pozytywnego wyniku testu ciążowego. Powinna się Pani niedługo wybrać do lekarza ginekologa, który będzie prowadził Pani ciążę. Pomiędzy 7. a 11. tygodniem ciąży lekarz, na podstawie badania USG, jest w stanie bardzo dokładnie oszacować wiek ciąży, a przez to datę poczęcia oraz oczekiwany dzień porodu.

Pozdrawiam serdecznie!