Co mogą oznaczać brunatne plamienia w wyniku stosowania krążka dopochwowego?

Witaj, od lutego stosuję krążek dopochwowy Nuvaring. W tym czasie zaszło sporo zmian w moim cyklu m.in. bardzo skąpe krwawienia z odstawienia, podczas gdy regularne okresy miałam bardzo obfite. Sprawa jednak dotyczy ostatnich dwóch miesięcy. Krążek wyjmowałam i wkładałam regularnie, z przerwą na 7 dni, podczas której krwawiłam. W tym miesiącu, ze względu na różnego rodzaju eventy postanowiłam nie robić 7-dniowej przerwy i 29 maja, po wyjęciu 4 krążka od razu zaaplikowałam 5 krążek. Wszystko było w porządku do ostatniego piątku (8.06). Wówczas zaczęły się brunatne plamienia, które od wczoraj (11.06) przeszły w zwykłą, jasnoczerwoną krew. Trochę nie wiem, o co chodzi. Krążek powinnam wyciągnąć w przyszły wtorek (19.06). Co to może być?

Lek. Michał Lenard

Konieczne będzie badanie lekarskie, sugeruję wizytę u ginekologa, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!