Krążek dopochwowy - kiedy ponownie go założyć?

Zaczynam stosować krażek dopochwowy. Według ulotki rozumim, że mogę go założyć do 5 dnia cyklu, jeśli chcę ustawić sobie mniej więcej dzień krwawienia. Pozostaje on 21 dni. Na przykład założę w piątek i wyciągnę również w piątek za 21 dni. Nie wiem tylko, czy następny mam zalożyć za tydzień, czyli w kolejny piątek, czy mam zrobić tak, jak przy tabletkach 7 dni przerwy i załozyć ósmego dnia, czyli w sobotę. Dziękuję:)

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pigułki stosuje się tak: rozpoczynamy opakowanie w konkretny dzień tygodnia (np. piątek), 7-dniową przerwę także rozpoczynamy w ten dzień (ponieważ ostatnią pigułkę zażywamy w tym przykładzie w czwartek) i kolejne opakowanie także powinno być rozpoczęte w ten dzień (ponieważ przerwa skończy się w czwartek).

Krążek antykoncepcyjny aplikujemy w konkretny dzień tygodnia (np. piątek), usuwamy go po trzech tygodniach (czyli w tym przykładzie zrobimy to w piątek rano), a kolejny krążek zaaplikujemy po tygodniu (w piątek).

To wszystko zostało przez producentów leku opracowane tak, aby kobieta rozpoczynała opakowanie lub cykl stosowania krążka w ten sam dzień tygodnia, ponieważ to zmniejsza ryzyko pomyłki!

Pozdrawiam!