Czy dobrze zaczęłam brać drugie opakowanie?

1 tabletkę wzięłam w sobotę o 21.00. Wzięłam już 21 tabletek - ostatnią w piątek. Odczekałam 7 dni i wzięłam 1 tabletkę z nowego opakowania w sobotę o 21.00 - czy to dobrze? Bo już się pogubiłam w tych dniach:( Zawsze będę rozpoczynać kolejne opakowanie w sobotę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W pudełku jest 21 tabletek, a przerwa trwa 7 dni, co oznacza, że każde opakowanie i każdą przerwę w zażywaniu pigułek rozpoczyna się tego samego dnia tygodnia. Jeśli 21. pigułkę zażyła Pani w piątek, to przerwa rozpoczyna się w sobotę i nowe opakowanie należy także rozpocząć w sobotę (tak jak poprzednie).

Pozdrawiam!