Pytanie o stosowanie krążka dopochwowego

Witam... może nietypowe pytanie...ale...moja znajomo stosuje KRĄŻEK ( zaznaczam ,że jeden) raz na 6 miesięcy... czyli 3 tyg jest zaaplikowany, następnie 7 dni przerwy...przeprowadza higienę krążka , wsadza go do lodówki i po 7 dniach ponownie go aplikuje... konsultowała to z lekarzem... o co chodzi? ...są takie? proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma na polskim rynku takich krążków. Proszę zapytać koleżankę o nazwę preparatu oraz sprawdzić oficjalną ulotkę.