Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik poniżej 2,5 mIU/ml uznaje się za wykluczający ciążę. Niemniej, jeżeli ma Pani podejrzenia co do ciąży, a zbliżenie miało miejsce mniej niż 14 dni temu, to warto powtórzyć badanie za kilka dni – w przypadku ciąży wartość hormonu beta hCG powinna wzrosnąć.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Jeżeli kolejne badanie nie potwierdzi ciąży, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Proszę jednak pamiętać, że przyczyn zaburzeń cyklu może być wiele – ciąża jest tylko jedną z wielu możliwości. Nawet niewielkie zaburzenia hormonalne, stres, infekcje mogą powodować opóźnienia w menstruacji.

Być może ten artykuł rozwieje Pani wątpliwości, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy