Czy to 10-dniowe opóźnienie miesiączki jest niepokojące?

Dzień dobry, mam pewien problem Planowana miesiączka spoznia mi się 10 dni, gdzie zawsze miałam regularny cykl. Wykonaliśmy 2 test, które są negatywne. Czy powinnam się niepokoić?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno powiedzieć, czy jest to powód do niepokoju, ponieważ nie wspomina Pani czy miesiączkuje Pani regularnie i czy takie zaburzenia cyklu już się zdarzały.

Niemniej nie zawsze opóźnienia menstruacji są spowodowane problemami zdrowotnymi – niekiedy winne są niewielkie zaburzenia hormonalne. Podręcznikowo długość cyklu waha się od 21 do nawet 43 dni.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/cykl-miesiaczkowy.

Zdrowe, aktywne seksualnie kobiety w przypadku spóźniającej się miesiączki powinny zacząć od wykluczenia ciąży. Jeżeli brak krwawienia się przedłuża, warto skonsultować się z ginekologiem, który pomoże w ustaleniu przyczyny tego stanu lub zadecyduje o podaniu leków przywracających miesiączkę.

O zaburzeniach miesiączkowania i najczęstszych przyczynach braku krwawienia przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.