Czy taki wynik bHCG po trzech miesiącach od stosunku wyklucza ciążę?

Witam. Czy wynik beta hcg wynoszący <2,00 mlU/ml, trzy miesiące po stosunku wyklucza ciąże? Normy dla kobiet w ciąży dla 4 tygodnia w moim laboratorium wynosi 1500. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik jednoznacznie wyklucza ciążę, zwłaszcza jeśli badanie zostało wykonane 3 miesiące po stosunku. W przypadku gdyby tamto zbliżenie skutkowało zapłodnieniem, to poziom beta hCG, czyli hormonu produkowanego tylko podczas ciąży, wynosiłby nawet około 25 000 mIU/ml. Wartość <2,00 mIU/ml jest wartością wskazującą stan fizjologiczny. Nie ma Pani zatem powodu do obaw. Więcej w artykule dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.