Czy możliwe jest zajście w ciążę w tym cyklu?

Czy to może być ciąża? Witam ostatnią miesiączkę miałam 29 stycznia (trwała ona 6 dni) według mojego kalendarzyka kolejną miesiączkę powinnam dostać 28 lutego, miesiączka spóźnia mi się już 2 tygodnie. Z chłopakiem regularnie uprawiamy seks w ostatnim czasie bez zabezpieczenia. Tydzień po spodziewanej miesiące zobaczyłam na bieliźnie znikome ślady białego śluzu. 2 razy po seksie w śluzie zauważyłam znikoma ilość krwi, do tego dochodzi ciągle zmęczenie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli regularnie uprawiają Państwo seks bez zabezpieczania, to należy liczyć się z możliwością zajścia w ciążę.

Najlepszym sposobem na zweryfikowanie, czy zaszła Pani w ciążę, jest wykonanie testu ciążowego. Na tym etapie jego wynik będzie już wiarygodny. Może Pani zaopatrzyć się w domowy test ciążowy, który dostanie Pani w każdej aptece. Można również oznaczyć poziom beta-HCG we krwi w laboratorium. Oba sposoby powinny dać Pani jasny wynik i odpowiedź na pytanie, czy doszło do zapłodnienia.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-miesiaczka-spoznia-sie-2-tygodnie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-spoznia-sie-okres-2-tygodnie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-miesiaczka-spoznia-mi-sie-tak-dlugo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.