Co znaczy lekki ból podbrzusza i piersi?

Witam mam pytanie, spóźnia mi się okres 2 tygodnie a okolo miesiąc temu współżyłam z chłopakiem, robilam test parę dni temu i byl negatywny. Mam lekki ból podbrzusza i piersi tak jak przed okresem. Od tygodnia śluz przejzysty a dzisiaj gesty i mleczny. Co to oznacza?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią objawy mogą świadczyć zarówno o zbliżającej się miesiączce, jak i występować na początku ciąży.

Zdarza się, że po zapłodnieniu kobieta zauważa mleczną wydzielinę z pochwy. To oznaka oddziałujących na kobietę hormonów ciążowych.

Jednak bywa, że kremowy odcień śluzu i mleczne upławy wskazują na infekcje miejsc intymnych. Dzieje się tak, zwłaszcza wtedy, gdy dodatkowo kobieta odczuwa swędzenie bądź pieczenie.

Wspomina Pani o negatywnym teście ciążowym, więc prawdopodobnie nie jest Pani w ciąży.

Jeśli jednak w najbliższych dniach nie dostanie Pani menstruacji, dla pewności warto powtórzyć test lub udać się do ginekologa.

Pytania o spóźniający się okres często pojawiają się w naszym serwisie. Oto kilka z nich wraz z odpowiedziami specjalistów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-spoznia-sie-okres, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-okres-sie-spoznia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.