Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieje możliwość ciąży w mojej sytuacji?

Witam. 13-14 grudnia uprawiałam ze swoim partnerem seks analny bez zabezpieczenia, doszło do wytrysku w odbycie. Miesiączkę dostałam 2-3 dni później. Teraz 9dni spoznoa mi się okres. Dodam, że mam PCOS, moje cykle trwają od 16 do 40dni, chociaż w ostatnich miesiącach twały one około 25dni. Zawsze po stosunku analnym idę się odrazu wypróżnić. Czy jest możliwość ciąży? Zakładając, że plemnik znajdował się w pobliżu pochwy ale nie został tam bezpośrednio wprowadzony przez np. palec, jest możliwość, że sam tam się przedostał?
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

seks analny, nawet z wytryskiem w odbytnicy, nie prowadzi do zapłodnienia, pod warunkiem, że nasienie nie dostanie się do pochwy (nie wypłynie i nie zostanie przeniesione za pomocą dłoni czy członka). Plemniki nie mają możliwości samodzielnego przedostania się z odbytu czy okolic pochwy do komórki jajowej, stąd Pani obawy są nieuzasadnione. Natomiast, by tego rodzaju stres nie towarzyszył Pani stale, warto pamiętać o higienie i zabezpieczeniu nawet podczas stosunków analnych.

Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów, powinny rozwiać Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-uprawiajac-seks-analny-mozna-zajsc-w-ciaze oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zajscia-w-ciaze-po-seksie-analnym.

Natomiast co do braku miesiączki, to niewykluczone, że jest to spowodowane PCOS – w przebiegu choroby nieregularne krwawienia menstruacyjne są bardzo częstym zjawiskiem.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy