Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie sposób ocenić, jaki odsetek ciąż może mieć związek z przeniesieniem ejakulatu z odbytu do pochwy. Teoretycznie jest to możliwe, choć mało prawdopodobne. Być może Pani wątpliwości rozwieją odpowiedzi naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-analny-czy-ciaza-jest-mozliwa oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-uprawiajac-seks-analny-mozna-zajsc-w-ciaze.

Jeżeli zbliżenie miało miejsce dzień po zakończeniu krwawienia menstruacyjnego, to prawdopodobnie były to dni niepłodne, w dodatku – jak sama Pani wspomina – nasienie mogło się znaleźć przy wejściu do pochwy, a nie w jen wnętrzu. To raczej wskazuje na brak zagrożenia zapłodnieniem.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy