Czy w takiej sytuacji istnieje jakiekolwiek ryzyko ciąży?

Dzień dobry, mam pytanie. Jeśli uprawiałam z chłopakiem seks przez ubrania (oboje byliśmy kompletnie ubrani, jedynie on spodnie miał rozpięte że względu na przeszkadzający guzik) jest możliwość zajścia w ciążę? Pragnę podkreślić, że doszło do ejakulacji (również na moje spodnie w okolicach krocza) Dodatkowo jest to ostatni dzień mojej miesiączki. Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witam

tzw. seks przez ubranie, podobnie jak petting, zdecydowanie nie prowadzi do zapłodnienia – nie ma Pani powodu do obaw. Plemniki nie są w stanie przeniknąć przez barierę w postaci spodni, bielizny czy jakiejkolwiek innej tkaniny.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-przez-ubranie-a-ryzyko-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przez-ubranie-a-mozliwosc-ciazy.

Zapłodnienie można wykluczyć również z uwagi na brak wytrysku bezpośrednio na narządy rodne czy wewnątrz pochwy i moment cyklu – jest właściwie nieprawdopodobne, by podczas menstruacji miała Pani owulacje.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-owulacja-czyli-poznaj-swoj-cykl.

Stąd może być Pani spokojna i nie obawiać się nieplanowanej ciąży.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.