Czy antybiotyk miał wpływ na cykl?

Czy w sytuacji, gdy okres mialam od 6-11 marca, i dni plodne 13-19, i 16 marca moj partner, piescil mnie przez spodnie reka w pelnyn ubraniu, on tez byl w ubraniu, mozliwe ze poprawial czlonka przez spodnie tylko druga reka, to czy jest szansa na zaplodnienie? mialam lekko mokre spodnie, jednak to nie bylo od spermy, tylko na wskutek podniecenia, mam aktualnie 30 dzien cyklu, okres powinnam miec 2 dni temu, jednak przez 2 tyg bylam chora, i bralam antybiotyk, skonczylam 1,5tyg temu mniej wiecej, czy moze miec to jakis wplyw na przesuniecie okresu?
KOBIETA, 19 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

petting w ubraniu nie doprowadzi do ciąży, więc nie powodów do zmartwień. Spodnie były skuteczną barierą w przeniknięciu ewentualnych plemników, więc zapłodnienie nie było możliwe.

Przesunięcie okresu może mieć związek z infekcją oraz antybiotykoterapią, o której Pani wspomina. Proszę pamiętać, że na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, w tym stres, choroby lub zażywane leki. Dwudniowe opóźnienie okresu nie jest więc niepokojące. Proszę cierpliwie poczekać na menstruację.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-ubranie-moze-dojsc-do-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/antybiotyk-na-angine-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozniajacy-sie-okres-a-mozliwosc-zaplodnienia-i-stres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.