Antybiotyk na anginę a brak okresu

Ostatnią miesiączkę miałam 12 sierpnia, od 19go do 23go sierpnia brałam antybiotyk na anginę. Okresu jeszcze nie miałam a od 21go do 26go września znów brałam antybiotyk na angine. Oczywiscie z polecenia lekarza. Miesiączki mam raczej regularne, nie uprawiałam sexu. Powinnam sie martwić ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zarówno antybiotykoterapia jak i infekcja mogły przyczynić się do powstanie zaburzeń cyklu. Jeśli sytuacja nie ustabilizuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.