Czy antybiotyk ma wpływ na nieregularne miesiączki?

Moje ostatnie cykle trwały 33,33,34,39,19,39 i 38 dni, ostatni okres miałam między 29.8 a 1.9. Od 1.9 przez 8 dni brałam antybiotyk duomox. 2,3,4 września uprawiałam seks z prezerwatywą, która nie pękła a do wytrysku we mnie nie doszło. Powinnam mieć teraz okres, a jedyną oznaką tego jak na razie są pryszcze które zawsze mi w tym czasie wyskakują. Sluz mam lepki, biały, nie ciągnie się. Sadzę, że ciążę można wykluczyć. Czy antybiotyk mógł spowodować takie objawy? Przeszłam anginę i przeziębienie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki może być wynikiem zarówno infekcji jak i antybiotykoterapii. Póki co proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli się nie pojawi, sugeruję konsultację ginekologiczną.