Opóźnienie miesiączki i brak objawów miesiączki u nieaktywnej seksualnie dziewczyny

Witam !Mam 19 lat i od 12 roku życia regularnie miesiączkuję. Bywał tak, że okres spóźniał mi się 2-3 dni. wtedy zmieniał mi się cykl miesiączkowy, ale w moim wieku jest to normalne. Aktualnie czekam na miesiączkę już od 5 dni, a objawów takich jak ból piersi czy bóle podbrzusza nie ma (zawsze towarzyszyły mi przed miesiączką). Nie jestem też dziewczyną aktywną seksualnie.Bardzo proszę o jaką kolwiek pomoc bądź poradę.Z góry dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co nie ma powodów do niepokoju. Powinna Pani cierpliwie poczekać na miesiączkę. Jeśli jednak nie pojawi się w ciągu najbliższych kilkunastu dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.