Brak okresu a odchudzanie u 18-latki

Dziś 9 grudnia. Okres mam co 25dni. Według tego co obliczylam okres powinnam mieć 7 grudnia(ostatni 12listopada). Koleżanka mnie bardzo przestraszyla, bo ona przez odchudzanie nie miała okresu. Ja ostatnio schudlam, ale lubię jeść. Mam wagę prawidłową. Zaczęłam dodawać oleju lnianego do potraw, bo słyszałam ze to pomoga. Mam też grypę. Czy to tez mogło na to wpłynąć? Bardzo się boje o moje zdrowie. Czy powinnam się martwić? Co mogę zrobić żeby okres sie pojawił?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie wymienione czynniki mogą wpływać na opóźnienie miesiączki. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli nie pojawi się w ciągu najbliższych kilkunastu dni, proszę udać się do specjalisty ginekologa.