Zakończenie stosowania plastrów antykoncepcyjnych a brak miesiączki

Witam Wraz z zona staramy sie o dziecko. Zona we wrzesniu odkleila ostatni plaster evra i powinna miec okres w zeszla niedziele- poniedzialek. Okresu nie miala i nie zapowiada sie aby byl.. Test ciazowy wyszedl negatywnie. Prosze o porade co mamy zrobic, czy odczekac jeszcze czy udac sie do ginekologa na wylowanie miesiaczki??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki najpewniej jest wynikiem przejściowych zaburzeń miesiączkowania, jakie pojawiają się u większości kobiet po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Póki co Pana partnerka powinna cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli nie pojawi się ono w ciągu najbliższych kilkunastu dni, sugeruję konsultację ginekologiczną.