Brak miesiączki po przerwaniu stosowania plastrów antykoncepcyjnych u 21-latki

Witam. Przez rok stosowalam plastry antykoncepcyjne. Musialam z nich zrezygnowac i od tego czasu nie mam miesiaczki, czyli rok. Mieszkam za granica. Bylam u swojego lekarza i powiedzial mi ze to normalne. Zaproponowal mi poczekanie az miesiaczka sie sama pojawi albo zastosowanie plastrow od nowa i krwawienie wystapi. Nie wiem co mam myslec o tym. Prosze o rade

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany odstawieniem antykoncepcji. Jednak rok bez prawidłowego krwawienia to długi okres czasu. Wskazane jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.