Odchudzanie i brak okresu

Przy wzroście 161 ważę 44 kg. Czy to dużo? Chciałabym ważyć 42 kg, bo ta waga nie zagraża mojemu życiu ani zdrowiu. Okresu nie mam od roku, więc i tak wszystko mi jedno czy przy 42 kilogramach też go nie będzie.

Witam serdecznie,

W tym momencie waży Pani zdecydowanie za mało!! Waga 42kg właśnie zagraża Pani zdrowiu. Już ma Pani problemy związane z niedowagą - brak okresu. Należy szukać pomocy a nie poddawać sie i dalej się odchudzać. Powinna Pani zacząć więcej jeść i dobudowywać swój organizm. Wyniszczyła go Pani i zaburzyła gospodarkę hormonalną z tego powodu nie ma okresu. Należy udać sie do ginekologa, który przypisze Pani leki na wywołanie miesiączki. Jeszcze wszystko może wrócić do normy tylko trzeba o to zadbać. Jeżeli nie odzyska Pani okresy to w przyszłości będą problemy z zajściem w ciąże a chyba chce Pani założyć szczęśliwa rodzinę? Zachowanie które Pani reprezentuje jest typowe dla anoreksji a to jest poważna choroba. Musi Pani koniecznie i to jak najszybciej zadbać o siebie i zacząć leczenie.
Nie ma na co czekać , póki nie jest jeszcze za późno!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Ma Pani niedowagę, powinna Pani się zgłosic do lekarza lub dietetyka w celu ustalenia przyczyn. Pozdrawiam

Pani obecna waga jest stanowczo za mała, a brak okresu to już pierwszy z sygnałów, że ze zdrowiem coś nie tak się dzieje. Sugeruje wybrać się do ginekologa i specjalisty od żywienia.