Zjedzenie kalorycznych posiłków i brak zwiększenia masy ciała

Dzien dobry.W ciagu kilku ostatnich dni pozwlilam sobie na duzo kalorycznych rzeczy(gł.slodycze) szczegolnie wieczorami.Nie mam duzo ruchu,waga natomiast nie zwiekszyla sie.(158cm/ok.42kg)Czy mozliwe,ze mam szybki metabolizm?A moze organizm potrzebowal wiekszej dawki kalorii?Dodam,ze mimo niezmienej wagi moje cialo wydaje sie mniej atrakcyjne(w mojej ocenie) bardziej "sflaczałe".Prosze o odpowiedz.

Pani ciało przy tak małej masie (BMI około 16.5) raczej nie jest sflaczałe, gdyż ma Pani dużą niedowagę i można powiedzieć, że składa się Pani z samej skóry i kości. Co do zmian masy ciała to najwyraźniej przy takim spożyciu nie została zachwiana równowaga organizmu, a więc nie doszło do zmiany masy. Takie incydentalne spożycie większej ilości kalorii rzadko powoduje widoczne na wadze efekty, tak jak od zjedzenia kilkakrotnie mniejszej porcji raczej się nie chudnie. Organizm w taki sposób prowadzi gospodarkę energią, ażeby zmiany w składzie ciała (a więc masie tkanki mięśniowej i tłuszczowej) były jak najmniejsze. Przy tak niskiej masie ciała powinna Pani udać się do specjalisty, gdyż jest ona na poziomie, który może zagrażać Pani zdrowiu.