Spóźnianie się okresu po diecie i odchudzaniu

Witam. Od około 2 miesięcy zmieniłam diete i schudłam ok 5 kg. Mam 21 lat, 178cm wzrostu, 75kg. Niedowagi nie mam. Zawsze miałam regularny okres, a teraz mi się spóźnia 8 dni. Czy powinnam udać się do ginekologa?

Witam! Tempo utraty wagi było co prawda prawidłowe, spadek masy ciała mógł jednak przyczynić się do rozregulowania gospodarki hormonalnej i zatrzymania miesiączki. Poza tym do braku okresu mógł przyczynić się stres, infekcja czy intensywny wysiłek fizyczny.