Planowanie ciąży a leki i brak okresu

Dzień dobry, mam 37 lat od 2011 roku do marca tego roku brałam tabletki Lesinelle. W związku z brakiem miesiączki dostałam w czerwcu Duphaston który brałam od 14 do 25 dnia cyklu przez 4 miesiące. Cykle się unormowały i trwały 27 dni. Od września kiedy miałam ostatnią miesiączkę po Duphastonie (zakończenie leczenia) cisza a jest to 42 dzień cyklu. Co dalej bo po odstawieniu Duphastonu nie jest ok. Nadmienię że staramy się o dziecko.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki może być zarówno wynikiem ciąży jak i zaburzeń hormonalnych. Proszę wykonać test ciążowy oraz bez względu na wynik skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.