Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy plemniki mogą tak przedostać się przez bieliznę?

Witam! Chciałabym zapytać czy jest możliwość, aby plemniki powstałe w preejakulacyjny przeniknęły przez bieliznę? Czy bielizna to wystarczająca ochrona?
KOBIETA, 22 LAT 6 miesięcy temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw. Plemniki nie mogą przeniknąć bariery w postaci jakiejkolwiek tkaniny, zatem zapłodnienie przez bieliznę nie jest możliwe. Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-zaplodnienie-przez-dotkniecie-mokrej-bielizny oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zaplodnienia-po-wytrysku-w-bieliznie.

Proszę również pamiętać, że zarówno pozostawanie nasienia poza pochwą, jak i brak penetracji waginy za pomocą penisa uniemożliwiają plemnikom dotarcie do komórki jajowej, zatem tzw. seks przez ubranie czy petting nie prowadzą zasadniczo do zapłodnienia.

Być może również ten artykuł Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy